KONST / Litografier / Färglitografi 13809140
nr 1380 9140
Malcolm Morley
(1931-2018), Storbritannien
Färglitografi, Signerad, numrerad 73/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
Malcolm Morley, brittisk-amerikansk bildkonstnär född 1931, död 2018.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 februari 2021
kl 19:02:58
22/2 16:34:51
Malcolm Morley
Läs mer om Malcolm Morley